Koleje Dolnośląskie w ofercie Wspólny Bilet

przez | 1 czerwca 2023

Od 1 czerwca 2023 roku można nabyć bilety w ramach oferty Wspólny Bilet na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich.

Gdzie kupić?

W przypadku planowanego przejazdu pociągami KD zakup Wspólnego Biletu jest możliwy wyłącznie w systemie BILKOM (nie jest możliwy zakup w kasach KD, u drużyn konduktorskich, w automatach biletowych oraz kanałach internetowych innych niż BILKOM).

Dziesięciu przewoźników

Wspólny Bilet to oferta, w ramach której pasażerowie mogą nabyć jeden bilet na całą trasę podróży kolejowej w kraju. Nie ma znaczenia, z jakich pociągów będą korzystać i ile przesiadek planują – oferta obejmuje dziewięciu przewoźników (PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Przewozy Regionalne POLREGIO, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie, Arriva), a od czerwca – również Koleje Dolnośląskie.

Wygoda i oszczędności

Podstawą Wspólnego Biletu jest jedna taryfa, która obowiązuje w pociągach wszystkich ww. przewoźników. Im dłuższą trasę podróżny planuje, tym mniej płaci za kolejne pokonane kilometry. To sprawia, że bilet ten jest szczególnie atrakcyjny dla pasażerów planujących dłuższe podróże, realizowane przez różnych przewoźników.

Jak skorzystać?

Ze Wspólnego Biletu mogą skorzystać podróżni chcący pokonać trasę pociągami co najmniej dwóch przewoźników honorujących ofertę. Minimalny czas potrzebny na przesiadkę to 10 minut.

Istnieje możliwość zakupu biletów według taryfy normalnej lub z ulgami ustawowymi, pod warunkiem że wymiar ulgi na całej trasie jest ten sam.

Bilety według oferty Wspólny Bilet są ważne we wskazanej relacji i terminie ważności w pociągach KD niezależnie od przewoźnika wskazanego w planie podróży.

Zmiana terminu wyjazdu, relacji przejazdu lub kategorii pociągu wymaga wymiany biletu (wymiana możliwa jest w kanale sprzedaży, w którym bilet został zakupiony). Wyjątek stanowi przejazd w terminie ważności biletu WB pociągiem tej samej lub niższej kategorii, nie wymagającym rezerwacji miejsca.

Termin ważności biletów WB:

  • do 50 km – 3 godziny
  • od 51 do 100 km – 6 godzin
  • od 101 do 300 km – 12 godzin
  • 301 km i więcej – 24 godziny

Podróżny musi ukończyć podróż planowo jadącym pociągiem w terminie ważności biletu. Dokończenie podróży po terminie ważności możliwe wyłącznie w przypadku przeszkód w przewozie (np. odwołanie lub opóźnienie pociągu), po uzyskaniu stosownego poświadczenia.

Nie ma możliwości zakupu biletu z ulgami handlowymi.

Wspólny Bilet to:

  • prostsze planowanie – na nawet najbardziej skomplikowaną trasę kupujesz tylko jeden bilet,
  • oszczędność pieniędzy – dzięki taryfie degresywnej możesz sporo zaoszczędzić,
  • wygodny zakup online w serwisie BILKOM.

Koleje Dolnośląskie S.A.