Podziwiaj bolesławiecką ceramikę z POLREGIO

przez | 12 sierpnia 2021

W sobotę 21 sierpnia POLREGIO zaprasza wszystkich chętnych w podróż do Bolesławca, na Bolesławieckie Święto Ceramiki. Przejazd organizowany jest w ramach akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”.

Produkowana od początków XIX wieku jako rękodzieło, bolesławiecka ceramika do dzisiaj nie zmieniła swojego oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Chociaż technologia wyrabiania i wypalania nieznacznie się zmieniła na przestrzeni lat, jej sposób zdobienia dotrwał do dzisiaj w niezmienionej formie. Każdy wyrób ceramiczny jest ręcznie malowany lub stemplowany, przez co staje się unikatowy.

Konsekwencją tej pięknej tradycji jest Bolesławieckie Święto Ceramiki. Odbywający się co roku w sierpniu festyn, przyciąga rzesze zaciekawionych turystów. W trakcie święta nie zabraknie tradycyjnych targów ceramicznych, stoisk handlowych, warsztatów dla dzieci i szerokiej gamy glinianych atrakcji.

Oprócz targów ceramicznych, na ten dzień, przewidziane zostały również inne atrakcje – wystawy fotograficzne, pokazy, warsztaty i interaktywne zabawy. Miłośników staroci na pewno ucieszy informacja o pchlim targu.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej POLREGIO oraz, po wcześniejszej rezerwacji, u kierownika pociągu. Rezerwacja odbywa się pod adresem e-mail: rezerwacja.zielonagora@polregio.pl

W treści e-maila prosimy o następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • stacja rozpoczęcia przejazdu,
  • telefon kontaktowy,
  • liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Liczba rezerwowanych biletów jest ograniczona.

Cennik biletów:

  • Zielona Góra Gł. – Bolesławiec – 50 zł,
  • Żary – Bolesławiec – 40 zł.

Rozkład jazdy
Plan wycieczki

POLREGIO Sp. z o.o.