PKP Bolesławiec

 

 ROZKŁAD JAZDY DLA STACJI

   INF. KOLEJOWA  19757

  KASA BILETOWA OTWARTA  5:45 – 19:00 

KOMUNIKATY
KOLEJ W MIEŚCIE
Rozkład jazdy
Bilet zintegrowany
Wiadukt kolejowy
Galeria kolejowa
KUP BILET
Kup bilet
KOLEJĄ PO KRAJU
Portal pasażera
Planowanie podróży
PKP Intercity
Przewozy Regionalne
Koleje Dolnośląskie
OFERTA KD
Senior 60+

Oferta „Senior 60+” jest skierowana do osób, które ukończyły 60 lat. Bilety są o 20% tańsze od biletów w taryfie podstawowej.
OFERTA KD
Podróżuj z KD

Weekendowy bilet w ofercie „Podróżuj z KD” uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KD od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach.
Cena biletu wynosi 35 zł.
OFERTA KD
Razem z KD

„Razem z KD” - oferta skierowana do co najmniej dwóch osób (od dwóch do czterech osób), które podróżują wspólnie, w tej samej relacji na całej drodze przewozu. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny, a pozostałe ok. 30% taniej niż cena normalnego biletu.
POLECAMY
REGIOkarta

Z REGIOkartą płacisz 30% mniej za bilety jednorazowe i kupujesz tańsze o 15% bilety okresowe.
Ceny REGIOkart:
• roczna: 175 zł
• półroczna: 105 zł
Kolejną REGIOkartę można kupić o 20% taniej.
REKLAMA
Skapiec.pl

Bilet Euro-Nysa ZVON

Co to jest ZVON
Związek Przedsiębiorstw Komunikacyjnych Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON) – niem. Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien (ZVON).

ZVON jest związkiem niemieckich powiatów: Bautzen i Görlitz. Celem tej współpracy jest osiągnięcie w regionie górnołużycko-dolnośląskim optymalnego dostosowania i połączenia ofert w zakresie publicznej komunikacji lokalnej, czyli ofert kolejowych, tramwajowych i autobusowych przedsiębiorstw komunikacyjnych.

Powstanie ZVON związane jest z regionalizacją publicznej komunikacji lokalnej w Niemczech. Dla realizacji tego zadania w Saksonii w kilku regionach utworzono związki celowe. Wraz z wstąpieniem do Unii Europejskiej Republiki Czeskiej i Rzeczpospolitej Polski, zintensyfikowała się także współpraca z przedsiębiorstwami komunikacyjnymi w tych dwóch krajach. Wyróżniającym się projektem jest przede wszystkim transgraniczna oferta taryfowa biletów Euro-Nysa. Związek ZVON oferuje bilet ważny nie tylko na obszarze Niemiec, lecz obejmujący dodatkowo korzystanie z wybranych linii w Czechach i Polsce.

Polskie partnerskie przedsiębiorstwa komunikacyjne uczestniczące w ofercie ZVON:
• Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych we Wrocławiu,
• Koleje Dolnośląskie SA,
• Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu,
• PKS Bolesławiec,
• PKS Voyager w Lubaniu,
• PKS Tour Jelenia Góra,
• Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze,
• F.H.U. „Bielawa” (przejął linie autobusowe po upadłym PKS Zgorzelec).

Bilet całodzienny Euro-Nysa
Całodzienny bilet, dzięki któremu za 25 zł można jeździć pociągiem i komunikacją miejską w trzech krajach? To możliwe? Tak, pod warunkiem że w Zgorzelcu lub w Görlitz z polskiego pociągu przesiądziesz się do niemieckiego pociągu, autobusu lub tramwaju. Z całodziennym biletem Euro-Nysa można wybrać się z Bolesławca na wycieczkę środkami komunikacji publicznej (autobus, pociąg) i przemieszczać się w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Dzięki transgranicznej ofercie komunikacji pasażerskiej można zaplanować indywidualne lub zbiorowe wycieczki do najciekawszych miejsc Euroregionu Nysa.

Stało się to możliwe przez wprowadzenie na obszarze działania ZVON wspólnej taryfy. Oznacza to, że na wszystkie środki komunikacji w regionie ZVON oraz w regionach przygranicznych Polski i Czech potrzebny jest jeden bilet Euro-Nysa. Dzięki temu w okresie ważności biletu można przesiadać się dowolną ilość razy, planując całodniową podróż zgodnie ze swoimi potrzebami.

Bilet Euro-Nysa upoważnia do jazdy pociągami spółek Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie od Bolesławca do Görlitz i Jeleniej Góry (przez Lubań i Lwówek Śląski) oraz od Jeleniej Góry do Harrachova (przez Szklarską Porębę). Po stronie niemieckiej można jeździć już wszystkim, czym zarządza Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON). Bilet jest ważny na całym obszarze ZVON (Niemcy) oraz w całym Kraju Libereckim (Czechy).

Cena biletu Euro-Nysa wynosi 25 zł lub 75 zł dla pięciu osób. Bilet zbiorowy Euro-Nysa jest ważny dla grupy do pięciu osób bez ograniczeń wiekowych, podróżujących wspólnie. Można go kupić z dwudniowym wyprzedzeniem.

Bilet ważny jest od momentu nabycia do godz. 4:00 rano następnego dnia. Sprzedaż prowadzona jest przez wszystkie kasy biletowe na terenie Dolnego Śląska. Można go również kupić w kasie na dworcu PKP w Bolesławcu oraz w pociągach Kolei Dolnośląskich.

Ważność biletów Euro-Nysa
Bilet Euro-Nysa zakupiony w kasach spółki Przewozy Regionalne jest ważny:

• na całym obszarze ZVON (Niemcy) oraz w całym Kraju Libereckim (Czechy),
• na liniach PKP nr 240 (Jelenia Góra – Szklarska Poręba), nr 250 (Zebrzydowa – Jelenia Góra), nr 251 (Szklarska Poręba – Jakuszyce – Harrachov), nr 255 (Węgliniec – Jelenia Góra) oraz nr 260 (Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz),
• na liniach autobusowych PKS na terenie powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego,
• na liniach komunikacji miejskiej w Bolesławcu.

Bilety Euro-Nysa są ważne na wszystkich liniach na obszarze związku komunikacyjnego ZVON jak i na szeregu wybranych linii na terenie Czech:

• w pociągach Kolei Niemieckich DB Regio, Kolei Wschodnioniemieckich ODEG, Saksońsko-Czeskiego Towarzystwa Kolejowego Vogtlandbahn, kolejki wąskotorowej w Górach Żytawskich SOEG, kolei Waldeisenbahn Muskau WEM oraz w komunikacji miejskiej miast: Görlitz, Zittau, Bautzen, Löbau, Weisswasser, Bischofswerda, Hoyerswerda i regionalnej komunikacji autobusowej na całym obszarze ZVON w Niemczech,

• w całym Kraju Libereckim w Czechach, w pociągach osobowych (Os), przyspieszonych (Sp) i pospiesznych (R) Kolei Czeskich ČD, w komunikacji miejskiej miast: Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Semily, Česká Lípa, Nový Bor oraz regionalnych liniach autobusowych ČSAD Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Semily, Česká Lípa, ponadto bilet uprawnia do jednego przejazdu tam i z powrotem kolejką linową Liberec – Horní Hanychov – Ještěd.

» Obszar ważności biletów Euro-Nysa
» Cele wycieczkowe na obszarze ZVON
» Aktualny spis linii dla biletów Euro-Nysa
» Oficjalna strona internetowa ZVON

WAŻNE! Bilet Euro-Nysa nie uprawnia do przejazdu w pociągach spółki PKP Intercity.

Sprzedaż biletów Euro-Nysa
• w pociągach Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich,
• w kasie biletowej na dworcu kolejowym w Bolesławcu,
• w Biurze Turystycznym PKS Bolesławiec przy ul. Modłowej 8,
• w punkcie sprzedaży MZK Bolesławiec przy ul. Modłowej 8,
• w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Kino Forum).

Ulotka informacyjna ZVON
Kliknij w obrazek aby powiększyć

ZVON   ZVON   ZVON   ZVON

Uwaga podróżni!
W dniu 3 grudnia 2008 r. w bolesławieckim ratuszu Przewozy Regionalne, MZK Bolesławiec oraz zrzeszone przedsiębiorstwa PKS podpisały porozumienie o wzajemnym honorowaniu sprzedawanych przez siebie biletów Euro-Nysa na obszarze ich ważności w Polsce.

Od 14 grudnia 2008 r. bilety Euro-Nysa zakupione w przedsiębiorstwach autobusowych PKS i MZK są ważne w pociągach spółek Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie.

Z dniem 6 lipca 2010 r. nastąpiło kolejne rozszerzenie obszaru ważności biletu Euro-Nysa o możliwość przejazdu pociągiem na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Jakuszyce – Harrachov.

Copyright © 2004-2019 PKP Bolesławiec. Wszystkie informacje bez odpowiedzialności.